Pastaraisiais metais elektriniai paspirtukai tapo populiariu susisiekimo būdu Lietuvoje. Tačiau nerimaujama, kad dėl jų gali kilti grėsmingai daug nelaimingų atsitikimų. Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, 2018 m. elektrinių paspirtukų sukeltos avarijos sudarė daugiau nei pusę visų su transportu susijusių traumų šalyje.
Tyrimas taip pat atskleidė, kad daugiau nei pusė visų elektrinių paspirtukų avarijų buvo susijusios su sunkiais sužalojimais. Dauguma nelaimingų atsitikimų įvyko miestuose, o juos dažnai sukėlė vairuotojai, nemokantys valdyti elektrinio paspirtuko. Dauguma sužeistų paspirtukų vairuotojų buvo vyrai, 18-24 metų amžiaus.
Tai nerimą kelianti žinia Lietuvai, nes elektriniai paspirtukai tampa vis populiaresni. Vyriausybė rengia naujas taisykles, kad važiavimas elektriniais paspirtukais būtų saugesnis. Kol kas vairuotojai turėtų pasirūpinti, kad būtų susipažinę su kelių eismo taisyklėmis, o važiuodami visada dėvėtų šalmą. Be to, paspirtukų naudotojai turėtų stengtis važinėti tose vietose, kur mažiau pėsčiųjų ir automobilių, kad sumažintų nelaimingų atsitikimų riziką. Laikydamiesi šių saugos priemonių, paspirtukų vairuotojai gali užtikrinti savo saugumą ir kartu mėgautis elektrinių paspirtukų teikiamais patogumais.